گرد و غبار دومین روز متوالی دید افقی در قصرشیرین را به هشت هزار متر کاهش داد

گرد و غبار دومین روز متوالی دید افقی در قصرشیرین را به هشت هزار متر کاهش داد

حیدر چوپانی به خبرنگارما گفت: هم اینک میزان دید افقی در شهرستان قصرشیرین دو هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم که 10 هزار متر است کمتر می باشد.

وی دمای فعلی هوای قصرشیرین را 30 درجه سلسیوس بالای صفر و رطوبت موجود در هوا را نیز23 درصد اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود حداکثر دمای هوای شهرستان قصرشیرین طی امروز به 39 درجه سلسیوس بالای صفر برسد که نسبت به روز گذشته دو درجه گرمتر خواهد شد.

وی پیش بینی کرد این وضعیت تا اواخر وقت امروز در جو منطقه حاکم باشد.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه بویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.

براساس گزارش هواشناسی قصرشیرین، آسمان این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون 22 روز درگیر پدیده گرد و غبار بوده که در فروردین ماه امسال 9 روز و در اردیبهشت ماه جاری نیز تاکنون 13 روز غبارآلود بوده است.

شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین از شهروندان بویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری کنند و در صورت لزوم از ماسک استفاده نمایند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد.

درباره نویسنده