تردد بی رویه وسائط نقلیه شخصی دلیل آلودگی هوای ارومیه

تردد بی رویه وسائط نقلیه شخصی دلیل آلودگی هوای ارومیه

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: دلیل اصلی آلودگی هوای ارومیه، تردد بی رویه وسائط شخصی است که سبب می شود تا هوای این شهر همواره آلوده باشد.
به گزارش تین نیوز، محمد علیزاده امام زاده با اشاره به آلودگی ناشی از ترافیک درون شهری در اغلب خیابان های این شهر اظهار داشت: ترافیک علاوه برافزایش آلودگی هوا، بر طولانی شدن زمان سفر، آلودگی صوتی، خطرات تصادفات و ایمنی شهروندان پیاده، کاهش فضای شهری انسان محور و اختصاص یافتن این فضاها به فضای پارکینگ و تردد خودرو و حتی افزایش هزینه های مدیریت شهری نیز تاثیر می گذارد.
وی افزود: دلیل این که مردم از حمل ونقل عمومی استفاده نمی کنند این است که گسترش شبکه بزرگراهی و تجهیز خیابان ها همزمان افزایش فروش خودروهای شخصی به شهروندان و به دنبال آن ترغیب شهروندان به استفاده از شبکه معابر با خودروهای نقلیه شخصی است.
علیزاده گفت: نبود آموزش های لازم برای استفاده شهروندان از حمل ونقل عمومی و پیشگیری از تردد خودروهای تک سرنشین، فرسوده بودن بخشی از ناوگان اتوبوس رانی، توقف بیش از حد اتوبوس ها در طول مسیر، سرعت کم در مقایسه با خودروهای شخصی و رعایت نشدن فاصله زمان بندی حرکت می تواند از دلیل استقبال پایین از ناوگان عمومی در شهر ارومیه باشد.
عضو شورای اسلامی شهر ارومیه خاطرنشان کرد: شهرداری ارومیه تلاش می کند تا وضعیت وضعیت شبکه حمل ونقل عمومی را بهبود ببخشد و همزمان باید مردم را تشویق به پیاده روی، توسعه شبکه دوچرخه سواری در سطح شهر کند و تحقق پروژه قطار شهری را نیز در صدر برنامه های خود قرار دهد.

درباره نویسنده