چطور هوای خانه آلوده می شود؟

چطور هوای خانه آلوده می شود؟

آیا تا به حال درباره کیفیت هوای داخل منزل خود فکر کرده اید؟ کیفیت هوای ساختمان ها مربوط به کیفیت هوا در داخل و اطراف ساختمان ها و سازه است و به سلامت و راحتی سرنشینان ساختمان مربوط می شود. آلاینده ها می توانند طیف وسیعی از مشکلات را به همراه داشته باشند که باعث تحریک چشم ها، بینی، گلو و بیماری های قلبی عروقی می شود.

با توجه به یافته های سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA) هوای فضای داخلی منازل آمریکایی ها دو تا پنج برابر آلوده تر از هوای بیرون است!
در این مطلب روش های مفیدی که می تواند به بهبود کیفیت هوا داخل منازل و دفاتر کمک کند ارائه شده است.
منابع آلودگی هوا در منازل
بسیاری از منابع آلودگی هوا در داخل فضا ها هستند. تهویه نامناسب علت اولیه این مسئله می باشد و در زمستان ها نیز میزان آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. در بسیاری از مناطق صنعتی عدم وجود تهویه مطبوع و میزان بالایی از ریز گرد ها می تواند سبب افزایش آلاینده ها در فضا های داخلی شود.
در حقیقت بسیاری از منابع آلوده کننده هوای منازل، همان لوازم و اثاثیه ضروری هستند. از طرفی ما ساعات بسیار مهمی را به خصوص در زمان های استراحت در خانه ها سپری می کنیم، برخی از این منابع آلوده کننده عبارتند از: تمامی انواع شمع ها از نوع پارافینی گرفته تا شمع های ساخته شده از روغن های گیاهی که هنگام سوختن کربن آزاد می کنند، پاک کننده های خانگی و در نهایت تجهیزات گرمایشی و پخت و پز.
رادون
رادون یکی از سنگین ترین گاز ها بوده و برای سلامتی بسیار مضر است. این گاز بی رنگ، بی بو و بدون مزه می باشد، تنها با استفاده از دستگاه های مخصوص اندازه گیری رادون می توان وجود …

درباره نویسنده