طرح دیزلی برای نجات محیط زیست

طرح دیزلی برای نجات محیط زیست

رئیس جمهور، توسعه حمل و نقل عمومی و کنترل تردد انواع خودروها را عامل مهمی در بهبود محیط زیست دانست و با تاکید بر این که طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل، گام بزرگ دولت برای بهبود محیط زیست است، گفت: رفاه و آلودگی هوا همراه با صنعتی شدن است، اما محیط زیست و سلامت مردم باید اولویت اصلی باشد.

به گزارش جام جم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دیروز در همایش طرح های نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای و درون شهری و طرح های اشتغال زایی، با بیان این که خودروهای فرسوده باید به طور کامل از رده خارج شود، افزود: ما برای نوسازی خودروهای فرسوده، علاوه بر محیط زیست به صرفه جویی انرژی هم توجه داریم. رئیس جمهور با اشاره به این که امروز در دنیا کشورهایی هستند که در شرایط آلودگی چند روز اجازه تردد به خودرو نمی دهند، ادامه داد: اگر در کشور ما ناوگان حمل و نقل عمومی شرایط لازم و امکانات مناسب را برای ارائه سرویس قابل قبول داشته باشد، می توانیم به جای آن که مدارس تعطیل شود، تردد خودروها را محدود کنیم.
دکتر روحانی با اشاره به آلودگی هوا در تهران که از سوی تردد کامیون ها در شب و اتوبوس ها و سرویس ادارات ایجاد می شود، عنوان کرد: متأسفانه سرویس حمل و نقل عمومی ما هم دچار مشکلات فراوانی است و همه دستگاه ها باید در راستای حل این مشکلات کمک کنند و نباید فقط سازمان حفاظت محیط زیست را در این خصوص مسئول بدانیم. به گفته رئیس جمهور، اقدامات در راستای نوسازی ناوگان فرسوده با کندی همراه است و این نمی تواند ما را به مقصود و هدفی که در نظر داریم، برساند .
رئیس جمهور با اشاره به این که دولت دوازدهم موضوع اصلاح ناوگان حمل و نقل عمومی و خودروهای فرسوده را تا پایان فعالیتش ادامه می دهد، گفت: امروز در کلانشهرها بخش اعظمی از آلودگی هوا به خاطر سوختی است که مصرف می شود و دولت با تلاش مردم در حال انجام اقداماتی است تا بتواند قدم به قدم آلودگی ها را به طور سالانه کاهش دهد. دکتر …

درباره نویسنده