آلودگی هوا در پنج منطقه مشهد

آلودگی هوا در پنج منطقه مشهد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی هوا میانگین شاخص کلی کیفیت هوای ظهر امروز 15 بهمن در پنج منطقه کلانشهر مشهد در وضعیت هشدار قرار دارد.

حمید صالحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ایستگاههای خیام شمالی با 117، سمزقند با 116، خاقانی با 105، چمن با 103و سرافرازان با 101 پی.اس.آی آلوده ترین مناطق شهر مشهد هستند.
وی ادامه داد: در صورت تداوم افزایش بار آلودگی تا ساعاتی دیگر در ایستگاههای شهید آوینی و شهید کریمی نیز شاهد وضعیت هشدار خواهیم بود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا اعلام و بیان کرد: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
کلانشهر مشهد بهمن ماه جاری هفت روز هوای آلوده داشته است. روزانه تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در این شهر 3.5 میلیون نفری در حرکت هستند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی بهنشانی telegram.me/irnamashhad برای دریافت فوری اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.

درباره نویسنده