نصب بزرگترین توربین‌های بادی دنیا در انگلستان

نصب بزرگترین توربین‌های بادی دنیا در انگلستان

بزرگترین توربین‌های بادی در جهان اخیرا در انگلستان تولید انرژی را آغاز کرده‌اند.

شرکت دانمارکی دانگ انرژی که در پشت این پروژه قرار گرفته است، به تازگی ۳۲ عدد از این سازه‌های غول پیکر را در خلیج لیورپول روشن کرده است.

این توربین‌ها حتی از برخی آسمان خراش‌ها هم بلندتر هستند، ارتفاع آنها ۶۴۰ فوت و بلندی تیغه‌های آنها ۲۶۲ فوت است که توانایی تولید ۸مگاوات برق را دارند.

این نخستین بار است که توربین‌های ۸ مگاواتی به صورت تجاری مورد استفاده قرار گرفته است و طبق اعلام شرکت سازنده، با ایجاد تحول در بخش تیغه آنها توانایی تامین انرژی یک خانه را برای مدت ۲۹ ساعت دارند.

شرکت دانگ انرژی در یک دهه گذشته توانسته است این ۳۲ توربین را در مزرعه بادی بانک بوربو احداث کند و با استفاده از این توربین‌ها، بیش از دوبرابر حجم استاندارد این مزرعه بادی را مورد بهره برداری قرار داده‌اند.

این شرکت دانمارکی با توجه به شرایط مناسب انگلستان به لحاظ مقررات و کمک‌های مالی دولت، توربین‌های خود را در این کشور می‌سازد، از طرفی هم دولت‌مردان دولت انگلیس اعلام کرده‌اند که به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های انرژی بادی هستند و این درصورتی است که شرکت تولیدکننده نیز از این طرح استقبال کند.

به همین دلیل این شرکت ترجیح داده است که بجای ساخت تعداد زیادی توربین کوچک، تعداد کمتری توربین بزرگ بسازد، زیرا هزینه ساخت و نگهداری آنها کمتر است.

 

درباره نویسنده