سند جامع مقابله با ریزگردها هنوز هم در بلاتکلیفی!

سند جامع مقابله با ریزگردها هنوز هم در بلاتکلیفی!

آسمان که خاکی شود تازه مدیران یادشان می افتاد که خوزستان با معضلی به نام گردوخاک روبروست و در این باره به چند مصاحبه اکتفا می کنند.
“سند جامع مقابله با ریزگردها ” یکی از عناوین دهان پر کنی بود که آن را بارها از زبان مسئولان کشوری و استانی شنیدیم سندی که مثل اعتبار مقابله با ریزگردها فقط در حد حرف یاقی مانده است.
لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان به تازگی گفته ایت: سند جامع گرد و غبار با وجود تاکید بسیار هنوز تهیه نشده است که استانداری مسئولیت تهیه این سند را به عهده داشته است.
این در حالی است که وزیر کشور در  اسفند 93 اعلام کرد: سند جامع زیست‌محیطی برای منشاءیابی داخلی و خارجی ریزگردها در حال تدوین است تا با این سند، یک وحدت رویه‌ای برای مقابله با ریزگردها داشته باشیم.
سیاحی معاون عمرانی استانداری خوزستان در اردیبشهت 94 گفته بود: لازم است حداکثر تا یک ماه آینده سند جامع مقابله با ریزگردها به تفکیک وظایف دستگاه‌ها تهیه و عملیاتی شده و به وزارت کشور ارائه شود.
آیا سند جامع گرد و غبار هم به تحریم ، قیمت نفت و بی پول بودن ربط دارد که هنوز به سرانجام نرسیده است؟ بهتر است قبل از خاکی شدن آسمان خوزستان، مسئولان به وظایف خود عمل کنند.

درباره نویسنده