مشکل ریزگردها را می‌توانیم با حفاظت از منابع طبیعی برطرف کنیم

مشکل ریزگردها را می‌توانیم با حفاظت از منابع طبیعی برطرف کنیم

 شهامت هدایت عصر امروز در جلسه شورای فرهنگسازی منابع طبیعی در اردبیل اظهار کرد: در این حوزه باید همه احساس مسئولیت کنند و پای کار حاضر باشند، چراکه این نهایت ظلم و جفاست که ما بخواهیم نسبت به این سرمایه‌های عظیم و غنی بی‌تفاوت باشیم.
وی تصریح کرد: حفاظت از منابع طبیعی موجب کنترل سیلاب، ریزگردها، کاهش تأثیر تغییرات اقلیمی، کنترل رانش‌ها و لغزش‌ها، کاهش خشکسالی و حفظ آب و خاک می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ایجاد عزم ملی برای احیای منابع طبیعی تجدید‌شونده، توسعه پوشش گیاهی برای حفاظت و افزایش بهره‌وری مناسب، سرعت بخشیدن به روند تولید این منابع، ارتقای فرهنگ عمومی وجلب مشارکت مردم، شناسایی و حفاظت منابع آب و خاک و تلاش برای حفظ و توسعه منابع طبیعی از سیاست‌های مورد تأیید و تأکید در این بخش است.

این مسئول فرهنگسازی اساسی، آشنایی بیشتر مردم و تشویق و ترغیب آنها برای استفاده درست از منابع طبیعی و حفظ و حراست این منابع را ضروری عنوان کرد.

وی بیان کرد: منابع طبیعی ثروتی است که متعلق به همه نسل‌هاست و باید در حفظ آن تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل برای استفاده از توان و ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای گسترش فرهنگسازی خواستار همراهی و همکاری دستگاه‌ها به‌ویژه رسانه ملی در بالا بردن سطح آگاهی مردم در حفظ منابع طبیعی شد.

درباره نویسنده