ابتکار: تهيه بسته اقدامات اجرايي و اعتباري براي مهار گرد و غبار در خوزستان

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با کمک سازمان جنگل ها، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و سازمان هواشناسی بسته اقدامات اجرایی و اعتباری برای مهار گردوغبار در خوزستان تهیه کرده ایم که فردا در جلسه هیئت دولت ارائه می شود.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ معصومه ابتکار در حاشیه امضای تفاهم نامه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که حل مسئله گرد و خاک10سال وقت نیاز دارد افزود: گردوغباری که از آفریقا و منطقه شروع می شود مسئله بلند مدتی است و بعید می دانم به زودی برطرف شود.
وی اضافه کرد: بخشی از این گرد و غبار منشاء خارجی دارد و هم اکنون قاهره و لبنان را هم در برگرفته و بخشی هم در داخل است.
دکتر ابتکار با بیان این که دولت درخصوص مشکلات، محیط زیست و بهداشت مردم خوزستان بسیار جدی است افزود: ورود آب به تالاب هورالعظیم یکی از کارهای اجرایی است که در این دولت صورت گرفته است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما تعداد قابل توجهی دستگاه های سنجش آلودگی هوا (ذرات ریز دو و نیم میکرون) را نصب و راه اندازی کرده ایم که به طور مرتب و برخط وضع هوای20 شهر استان خوزستان در حال اندازه گیری می کند.
ابتکار از مذاکره با طرف عراقی برای حل مسئله گرد و غبار خبر داد و افزود: دولت تلاش می کند راه حل هایی پیدا کند تا آثار این موارد کاهش یابد.
وی گفت: در دنیا مقابله با گرد و غباری که منشاء بیابانی و تالابی داشته است حداقل10سال طول کشیده است ایران نیز از این امر مستثنی نیست.

درباره نویسنده