لزوم توجه مسئولان به وضعیت هوای خرمشهر

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خرمشهر بر توجه مضاعف مسئولان به هوای این شهرستان با توجه به هم‌مرزی با کشور عراق و ورود گرد و غبار و ریزگردها تاکید کرد.

ایرج جلیلیان در حاشیه مراسم روز هوای پاک خرمشهر، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان بر اهمیت بهره‌مندی از هوای پاک و تاثیر فضای سبز بر ایجاد هوای پاک تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در طول روز انسان در حدود یک کیلوگرم غذا مصرف می‌کند در صورتی در این مدت زمانی در حدود 15 کیلوگرم هوا مصرف می‌شود، بر اهمیت این عنصر حیاتی تاکید کرد.

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت خرمشهر عنوان کرد: اهمیت چندین برابری هوا با توجه به اینکه خرمشهر با کشور عراق هم‌مرز بوده و از ورود گرد و غبار و ریزگردها بی‌نصیب نیست، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

جلیلیان با با بیان اینکه در بحث آلودگی هوا بهترین و موثرترین راه‌ها جلوگیری و پیشگیری است، تصریح کرد: هر خانواده خرمشهری می‌تواند با کاشت یک یا دو نهال درخت در منزل و همچنین رعایت اصول استفاده صحیح استفاده از خودرو و لوازم گازسوز در منازل با تعمیر و جلوگیری از سوختن ناقص در دستگاه‌های گازسوز و یا انجام معاینه فنی و تعمیر وسایل نقلیه که نیازمند تعمیر هستند در این امر سهیم باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، به‌مناسبت هفته هوای پاک، این برنامه در خرمشهر برگزار شد.

درباره نویسنده