ریزگردها مادران باردار را تهدید می‌کند

رئیس مرکز بهداشت استان قم گفت: کمبود اکسیژن پاک یکی از مشکلاتی است که این ریزگردها به وجود آورده اند و این مشکل امروزه مادران باردار را تهدید می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مرتضی حسنی در جلسه مدیریت بحران استان قم که امشب در تالار امام رضا (ع) استانداری قم برگزار شد با بیان اینکه گرد و غبارها بیماری های بسیاری را به دنبال خود به شهر آورده اند، اظهار کرد: ریزگردها به علت اینکه بسیار ریز هستند به بدن نفوذ می کنند.

وی با اشاره به برخی از بیماری هایی که توسط خاک به افراد انتقال داده می شود، اضافه کرد: ریزگردها عوامل بسیاری را به دنبال خود به بدن وارد خواهند کرد و این امر سبب شده است بیماری های متنوعی در استان قم دیده شود.

رئیس مرکز بهداشت استان قم خاطرنشان کرد: کمبود اکسیژن پاک یکی دیگر از مشکلاتی است که این ریزگردها به وجود آورده اند و این مشکل امروزه مادران باردار را تهدید می کند.

وی به مشکلاتی که گسترش گرد و غبار در آسمان ایجاد می کند، اشاره کرد و گفت: در روزهایی که شرایط هوا اضطراری اعلام شده تصادفات ترافیکی سه تا پنج درصد افزایش پیدا کرده است.

حسنی یادآور شد: در این روزها تعداد مراجعه کنندگان بیماران قلبی به بیمارستان های شهید بهشتی و کامکار 70 درصد افزایش پیدا کرده و این آمار بخشی از مشکلاتی را نشان می دهد که آلودگی هوا در استان قم ایجاد کرده است.

درباره نویسنده