ارتباط آلودگی هوا و تومور مغزی بدخیم

ارتباط آلودگی هوا و تومور مغزی بدخیم

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می دهد که آلودگی هوای ناشی از ترافیک می تواند در ایجاد تومورهای بدخیم مغزی مؤثر باشد. این بخش از تأثیرات مخرب آلودگی هوا و ترافیک کمتر موردتوجه مردم و متخصصان قرار داشته است.
به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، در حال حاضر این سؤال مطرح است که آیا آلودگی هوا ناشی از ترافیک می تواند علت احتمالی تومور مغزی باشد؟ درواقع صرف نظر از سن، سابقه سلامتی گذشته، سابقه سلامتی خانوادگی، تشعشعات مضر و غیره، آیا آلودگی هوا می تواند باعث ایجاد تومور مغزی شود؟
به گزارش دهلث سایت، درصورتی که فردی در مدت طولانی در معرض آلودگی هوای ناشی از ترافیک قرار بگیرد، احتمال ایجاد تومور مغزی در او افزایش پیدا می کند و می توان گفت ارتباطی مستقیم بین ایجاد تومور مغزی بدخیم و قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در درازمدت وجود دارد که چنین ارتباطی بین این عامل و تومورهای غیر بدخیم و یا تومورهای سایر بخش های بدن وجود ندارد.
قابل توجه است که تومورهای مغزی یکی از وضعیت های پزشکی کشنده به حساب می آیند. این بیماری به عنوان یک بیماری تهدیدکننده جان انسان ها محسوب شده که عوامل مؤثری بر ایجاد آن تأثیرگذار هستند. می توان گفت تومور مغزی ناشی از رشد غیرطبیعی سلول های مغزی است که موجب تشکیل توده در مغز می شود. البته همه تومورها سرطانی و بدخیم نیستند و می توان آن ها را به دو گروه تومورهای سرطانی (بدخیم) و یا غیر سرطانی (خوش خیم) تقسیم بندی کرد.
تأثیر تومورهای مغزی به میزان رشد آن ها بستگی دارد و هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوان گفت دیگر تومورها رشد نمی کنند. به باور پژوهشگران، همین مسئله می تواند باعث شود تا این بیماری عامل تهدیدکننده …

درباره نویسنده