هوای فردای کردستان غبارآلود

هوای فردای کردستان غبارآلود

سرپرست هواشناسی استان کردستان با اشاره به این که در چند روز گذشته به علت افزایش ذرات گرد و غبار آلودگی هوا به بیش از پنج برابر استانداردهای زیست محیطی رسید و هوای استان کردستان در شرایط ناسالم قرار گرفت، گفت: امروز هوای نسبتاً صافی بر جو استان حاکم بود، اما برای فردا آسمانی نسبتاً غبارآلود برای استان پیش بینی می شود.

«رحیم صدیقی» در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بررسی آخرین نقشه ها و داده های هواشناسی، اظهار کرد: نقشه ها و داده های هواشناسی حاکی از استقرار هوای پایدار تا پایان هفته بر استان است.
وی افزود: امروز و فردا با افزایش دمای 1 تا 3 درجه سانتی گراد مواجه هستیم و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه اندکی از شدت گرما کاسته خواهد شد، اما با توجه به بالا بودن میانگین دما در طول شبانه روز برای هفته جاری هوایی نسبتاً گرم پیش بینی می شود.
سرپرست هواشناسی استان کردستان نسبت به بالا رفتن پتاسیل آتش سوزی در مناطقی که دارای پوشش گیاهی هستند هشدار داد و گفت: از عصر و اوایل امشب از غلظت غبار موجود در استان بتدریج کاسته شده و پیش بینی می گردد فردا در استان غبار رقیق داشته باشیم.
وی با اشاره به این که کردستانی ها امروز هوای 42 درجه را تجربه کردند که نسبت به مدت مشابه کم سابقه بوده است، خاطرنشان کرد: دمای هوا کماکان گرم خواهد بود و جوی نسبتاً پایدار با آسمانی صاف بر استان حاکم است.
صدیقی با اعلام این که در سه روز آینده سرعت وزش باد در بعضی ساعات قابل توجه خواهد بود، گفت: با توجه به شکل گیری چشمه های گرد و خاک بر روی کشور عراق و جهت غربی جریانات، بخشی از گرد و خاک به استان منتقل شده که موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید می گردد.

درباره نویسنده