راهکار رفع دائمی آلودگی هوای پایتخت چیست؟

راهکار رفع دائمی آلودگی هوای پایتخت چیست؟

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با انتقاد از بی توجهی مسئولان نسبت به تشدید معضل آلودگی هوا به این مهم تاکید کرد که مجلس در جهت پیگیری این موضوع از طریق نشست با کمیته کاهش آلودگی هوا ورود پیدا می کند.

قاسم میرزایی نیکو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد تشدید آلودگی هوا به دلیل وجود گاز ازن گفت: متاسفانه تحولات سیاسی و اقتصادی مانع از این شده که مسئولان به ارائه راهکار در جهت رفع معضل مهم آلودگی هوا بپردازند و مشکلات کنونی جامعه این موضوع را تحت شعاع خود قرار داده است.
نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی، در بیان علل نبود راهکار اساسی برای رفع معضل آلودگی هوا ادامه داد: تغییراتی که در سطح مدیریتی مختلف چه درسازمان محیط زیست و چه شهرداری داشتیم، از سوی دیگر نقشه راه مصوب دقیق برای رفع این معضل نداشته ایم، و این در حالی است که در حوزه آب وزیر نیرو را وادار کردیم که برنامه جامع 5 ساله ارائه دهد، اما در زمینه آلودگی هوا تاکنون اقدامات جدی صورت نگرفته است.
وی با اشاره به اقداماتی که در جهت رفع این معضل انجام شده است افزود: برای رفع آلودگی هوا اقدامات محدودی انجام شده و تنها کمیته ای برای پرداختن به این موضوع تشکیل شده است، اما هیچ اقدام اساسی در رفع دائمی آن انجام نشده است که بخشی از آن به کمبود نظارت مجلس به ویژه از طریق کمیسیون اجتماعی برمی گردد و بخشی هم ناشی از نحوه عملکرد دستگاه های اجرایی است.
میرزایی نیکو با انتقاد از نحوه عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: البته رفع آلودگی هوا مهم ترین وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست است، ضمن اینکه این سازمان کمتر پیش آمده که در حوزه های مختلف خروجی داشته باشد به ویژه بعد از رفتن خانم ابتکار یک لختی در نحوه عملکرد این سازمان مشاهده می شود.

درباره نویسنده