جلوگیری از اضافه برداشت های زاینده رود مرد عمل می خواهد

جلوگیری از اضافه برداشت های زاینده رود مرد عمل می خواهد

سید رحمان دانیالی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان اصفهان در ارتباط با مشکل آلودگی هوای اصفهان اظهار داشت: جلسات مرتبط با آلودگی هوا همیشه برگزار می شود اما پیش از آغاز فصل سرما به طور معمول چندان توجهی به آن نمی شود.
وی افزود: در طرح جامع کاهش آلودگی هوای اصفهان باید مطالبه گر وظایف تعریف شده برای دستگاه های مختلف باشیم که آنها را به تفکیک در اختیار اصحاب رسانه قرار می دهیم.
در زمینه کاهش آلودگی هوای اصفهان ضعیف عمل کردیم
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تاکید کرد: در طول سال های گذشته اقدامات خوبی در راستای کاهش آلودگی هوای اصفهان مانند پلمپ مشعل های مازوت سوز نیروگاه ها انجام شده است اما به طور کلی مردم و به ویژه مسئولان در این زمینه ضعیف عمل کردند.
وی در ارتباط با مشکلات ایجاد آلودگی توسط ذوب آهن و صنایع دیگر استان گفت: ذوب آهن نسبت به انجام پروژه های زیست محیطی ضعیف عمل کرده و از برنامه تعیین شده عقب است، بسیاری از صنایع دیگر استان نیز پروژه های تکلیفی و اعتقادی انجام داده اند که لازم است اما کافی نیست.
در اعطای مجوز معادن فرقی میان اشتغال و آشغال نمی گذارند
دانیالی در بخش دیگری از صحبت های خود به مشکل مهم اعطای مجوزهای بی رویه احداث معادن در استان اصفهان اشاره و در سخنانی صریح اظهار داشت: متاسفانه دیدگاه دادن مجوز برای معادن جدید در کشور و استان اصفهان مبرهن است و با توجه به علاقه زیاد به اعطای مجوز در این ارتباط فرقی نیز میان اشتغال و آشغال نمی گذارند.

درباره نویسنده