نبرد الکتریکی با آلودگی هوا در دنیا

نبرد الکتریکی با آلودگی هوا در دنیا

 اتحادیه اروپا اما در کنار تمام این اقدامات، با هدف جهانی سازی پروژه اتوبوس های الکتریکی، «پروژه اتوبوس شهری بدون آلودگی» را در سال ۲۰۱۳ میلادی تعریف کرد و بودجه ای معادل ۲۲.۵ میلیون یورو برای آن در نظر گرفت. هدف این اتحادیه از اجرای این پروژه کاهش آلودگی هوا، کاهش سطح آلودگی صوتی، عدم استفاده از منابع تجدید ناپذیر مانند نفت در مناطق شهری و گسترش سیستم اتوبوس شهری تمام برقی با ظرفیت بالا است .
هدف اتحادیه اروپا برای جهانی سازی پروژه اتوبوس های الکتریکی در حالی است که ثابت شده این اتوبوس ها هزینه های کم تری از نظر هزینه سوخت، هزینه های تعمیر و نگهداری دارند. اتوبوس های الکتریکی یکی از وسایل نقلیه بسیار کاربردی برای کاهش انتشار آلاینده ها و بهبود کلی هوا در شهرها هستند. این اتوبوس ها نیاز به زیرساخت زیادی نداشته و کافی است که سیستم شارژ آن ها در پایانه محل توقف نصب شود و در مدت زمان توقف روزانه و یا شبانه، شارژ مورد نیاز خود را تامین کنند .
چین، قلمروی اتوبوس های الکتریکی
غلظت بالای آلاینده های وسایل نقلیه تاثیرات جدی بر سلامت شهروندان دارد. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است حدود سه میلیون مرگ و میر در سال در اثر آلودگی هوا رخ می دهد. به گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست اروپا، این رقم در اروپا سالانه ۴۷۰ مرگ است. افراد در معرض خطر نیز شامل سالمندان، مبتلایان به بیماری های تنفسی و نوزادان و کودکان هستند.

درباره نویسنده