طرح جدید ترافیک سهم ناچیزی در کاهش آلودگی هوا

طرح جدید ترافیک سهم ناچیزی در کاهش آلودگی هوا

رئیس شورای شهر تهران گفت: طرح جدید ترافیک به میزان خیلی کمی در کاهش آلودگی هوا نقش داشته است.

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به سهم طرح جدید ترافیک در کاهش آلودگی هوای تهران اظهار کرد: طرح جدید به میزان خیلی کمی درکاهش آلودگی هوا نقش داشته است.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در اردیبهشت و اوایل خرداد ماه معمولا هوا خوب است و آلودگی کاهش می یابد، تصریح کرد: بهترین هوای تهران در اردیبهشت ماه است و اوج آلودگی هم معمولا در پاییز و اوایل زمستان دیده می شود.
وی افزود: اگر بخواهیم از مدیران دفاع کنیم، می گوییم این طرح در کاهش آلودگی اثرگذار بوده است.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه در طرح جدید ترافیک این احساس به ما دست داده که این طرح موفقیت آمیز است، گفت: این موضوع از نظر کارشناسی هم باید راستی آزمایی شود تا ببینیم که آیا واقعا موفق بوده یا خیر.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به استدلال های پورسید آقایی در راستای موفقیت آمیز بودن طرح جدید ترافیک، گفت: مواردی که او مطرح کرد مربوط به دو هفته اول اجرای طرح بود، در حالی که طبق مصوبه زمان آزمایش طرح 6 ماه است و بعد از گذشت این مدت می توان نسبت به موفق بودن یا نبودن آن اظهار نظر علمی کرد و یا عیوب آن را شناسایی و رفع کرد.
وی با تاکید بر اینکه احساس من این است که طرح جدید در بعد ترافیکی موفق بوده است، خاطر نشان کرد: از سوی دیگر این احساس را هم دارم که هنوز گروه هایی از مردم هستند که قبلا به سبک ویژه ای طرح می گرفتند و اکنون تکلیفشان روشن نیست و این گروه ها یا معترض هستند و یا داشتن طرح راحق خود می دانند.

درباره نویسنده