پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه کارگروه ملی آلودگی هوا راه اندازی شد

پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه کارگروه ملی آلودگی هوا راه اندازی شد

وحید حسینی، دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای کشور با اعلام این خبر گفت: این سامانه به نشانی dabir.doe.ir راه‌اندازی شده و از این به بعد کلیه مصوباتی که توسط دستگاه‌ها اجرا می شود یا نمی‌شود و پیشرفت آنها روی این وب‌سایت قرار خواهد گرفت تا به اطلاع عموم برسد. با مراجعه به این پایگاه، شهروندان در جریان دقیق اجرای مصوبات قرار می‌گیرند.

به گفته وی، دبیرخانه کارگروه ملی آلودگی هوا در حال حاضر با ۵ کمیته تخصصی فعال است. بر اساس اخبار اعلامی وزارت نفت، از اول خردادماه امسال توزیع سوخت دیزل یورو ۴ آغاز شده و تا اول تیر، گازوییل یورو ۴ در ۳۸۲ جایگاه در کلانشهرها و راههای مواصلاتی کشور توزیع می‌شود. دبیر کارگروه ملی آلودگی هوا با اشاره به این که اقدام وزارت نفت در توزیع سوخت دیزل یورو ۴ اقدام بسیار مثبتی است، گفت: توزیع دیزل یورو ۴ در شرایط کنونی کار بسیار سختی است و این وزارتخانه باید سوخت را که قبلا با خط لوله منتقل می‌کرد، با کامیون انتقال دهد که جای تشکر دارد.

وی در ادامه اقدامات دبیرخانه کارگروه آلودگی هوا را طی سه ماه گذشته تشریح کرد و گفت: تاکنون شش جلسه تخصصی در مورد کیفیت سوخت دیزل برگزار شده است. همچنین برای موتورسیکلت برقی سه جلسه برگزار شده اما متاسفانه هیچ خروجی نداشته است چون وزارت صنعت به تعهدات خود در این زمینه عمل نکرده است و باید فکر دیگری در این زمینه بکنیم.

در جلسه اخیر کارگروه ملی آلودگی هوای کشور، اجرای طرح LEZ در کلان‌شهرهای کشور، نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، نصب فیلتر دوده روی اتوبوس‌های شهری و کاتالیست روی تاکسی‌ها که طبق مصوبات دولت به وزارت کشور محول شده است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

درباره نویسنده