لزوم حمایت از خودروهای هیبریدی و برقی برای کاهش آلودگی هوا

لزوم حمایت از خودروهای هیبریدی و برقی برای کاهش آلودگی هوا

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید برلزوم حمایت از ورود و تولید خودروهای هیبرید در کشور، گفت: با کاهش تعرفه واردات خودرو های هیبرید که در طرح ساماندهی بازار خودرو دیده شده میتوان به انتقال تکنولوژی این نوع خودرو ها به کشور امیدداشت.

علی بختیار درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با بیان اینکه موافق طرح ساماندهی بازار خودرو هستیم، اظهارداشت: با کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو موافق هستم اما برخی از جزئیات طرح باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا بتوان یک طرح جامع و کارشناسی ارائه و تصویب کرد.
وی افزود: در طرح ساماندهی بازار خودرو از مواردی که باید به آن توجه و حمایت ویژه شود استفاده از خودرو های هیبرید ،برقی و تجدیدپذیر است چرا که از مزیت های بکار گیری این نوع خودرو ها می توان به کاهش آلودگی زیست محیطی، گاز های گلخانه ای و co2 اشاره داشت .
بختیار ادامه داد: باید در کنار حمایت از واردات خودروهای هیبریدی با کاهش تعرفه به ورود تکنولوژی این نوع خودرو ها به کشور اندیشید تا فقط در مسیر واردات قرار نگیریم.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: با حمایت از ورود خودرو های هیبرید می توان 20 درصد از خودرو های بنزینی را از رد خارج و هیبرید را جایگزین آنها کرد.
بختیار با بیان اینکه یکی از راهکارهای حمایت از خودرو های هیبرید کاهش تعرفه واردات این نوع خودرو ها است، گفت: آینده صنعت خودرو و انرژی بهم گره خورده است،بدان معنا که انرژی در 50 سال آینده گام به گام به سمت کاهش استفاده از انرژی های فسیلی حرکت خواهد کرد و انرژی های تجدید پذیر جایگزین آن خواهد شد. در سوخت خودرو ها هم همین مسیر دنبال می شود که خودرو ها از حالت سوخت فسیلی به سمت سوخت پاک ،برقی و هیبرید حرکت می کنند.

درباره نویسنده