نصب ۳ هزار دستگاه شارژ خودرو برقی در تهران

نصب 3 هزار دستگاه شارژ خودرو برقی در تهران

رامین وطن دوست در نشستی خبری با اشاره به اینکه تعرفه واردات خودروهای برقی 5 درصد است، اظهارداشت: براین اساس در سایر کشورهای دنیا از جمله آلمان، دولت 4500 یورو از مبلغ خرید یک خودروی برقی را به عنوان هدیه به خریداران اعطا می‌کند، ضمن اینکه معافیت‌هایی در عوارض جاده ای، عوارض بین شهری و مالیات برای این خریداران در نظر گرفته می شود.
وی افزود: اگر چنین تسهیلاتی نیز به خریداران خودروهای برقی در ایران داده شود، به طور قطع خرید این خودروها که به شدت در کاهش آلودگی هوا موثر هستند، رونق می‌گیرد.
وطن دوست با اعلام اینکه در حال حاضر دولت برای واردات این خودروها تعرفه 5 درصدی را در نظر گرفته که امیدواریم تعرفه کاهش بیابد، تصریح کرد: برای ورود خودروهای برقی بی‌ام و به بازار ایران مذاکراتی با شهرداری صورت گرفته تا زیرساختهای لازم و جایگاه‌های شارژ این خودروها فراهم شود.وی از نصب سه هزار جایگاه شارژ خودروهای برقی در قالب انعقاد قراردادی با شهرداری تهران خبر داد و گفت: بر این اساس سه هزار دستگاه جایگاه شارژ خودروی برقی در مناطقی از جنوب تهران که سنگ فرش است نصب خواهیم کرد.
وطن دوست با بیان اینکه خودروی بی ام و I30 قبل از نیمه اردیبهشت ماه رونمایی خواهد شد، افزود: قیمت این خودرو 38 هزار و 900 دلار است که البته با توجه به روند صعودی قیمت ارز تلاش می‌‌کنیم تا با پایین‌ترین قیمت به مشتریان عرضه شود.

 

درباره نویسنده