وضعیت آلودگی هوا در شهر کرمانشاه به مرز هشدار رسید

وضعیت آلودگی هوا در شهر کرمانشاه به مرز هشدار رسید

رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، با بیان آلوده بودن هوای شهر کرمانشاه گفت: وضعیت آلودگی به مرز هشدار رسیده است.

ثریا قربانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: با احتساب میانگین 9 ساعته از 12 شب گذشته تا 9 صبح امروز مقدار آلودگی هوای شهر کرمانشاه به 168 میکروگرم بر متر مکعب هوا رسیده است.
وی افزود: میزان غلظت گرد وغبار تا 150 میکروگرم بر متر مکعب هوا طبیعی و استاندارد است اما از این مقدار تا 390 میکروگرم بر متر مکعب هوا باعث قرار گرفتن در وضعیت هشدار می شود.
قربانی با بیان اینکه میزان غلظت گرد وغبار از 390 تا 460 میکروگرم بر متر مکعب هوا نیز باعث ورود به وضعیت اضطرار می شود، خاطرنشان کرد: اگر میزان غلظت گرد و غبار از 460 میکروگرم بر متر مکعب هوا افزایش یابد، وضعیت آلودگی به حد بحران می رسد.
رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه یادآور شد: وضعیت هوای شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب نیز آلوده است اما اطلاع دقیقی از میزان غلظت آلودگی این مناطق در دست نیست.
وی خاطرنشان کرد: چیزی که مشخص و قطعی است بیشتر بودن میزان آلودگی شهرستان های یاد شده نسبت به شهر کرمانشاه است.
قربانی در پایان گفت: آنچه که ایستگاه های اندازه گیری نشان می دهند، وضعیت آلودگی شهر کرمانشاه رو به افزایش است.
هوای شهر کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون 13 روز از حد استاندارد خارج شده است که 10 روز آن وضعیت در حالت هشدار و سه روز هم در حالت بحران بوده است.
شهر کرمانشاه حدود یک میلیون نفر از جمعیت 2 میلیون نفری استان را در خود جای داده است.

درباره نویسنده