مصوبات دهمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران

مصوبات دهمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران

دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران در پایان جلسه امروز در جمع خبرنگاران افزود: جلسه امروز دو دستور کار داشت؛ که یکی بررسی مصوبات پنج ماه گذشته کارگروه و دیگری وظایف دستگاه ها براساس قانون هوای پاک بود. کیومرث کلانتری افزود : در نه جلسه گذشته 76 مصوبه برای دستگاه های مختلف و شهرداری ها داشتیم که 85 درصد این مصوبات یا اجرایی شده یا درحال اجراست.

وی گفت:​براساس اعلام شرکت پخش فرآورده های نفتی 100 درصد بنزین در شهر تهران و 100 درصد گازوئیل توزیعی در استان تهران و 90 درصد بنزین توزیعی در استان تهران یورو 4 است.

کلانتری افزود: بررسی اجرای طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخار بنزین) نیز از دیگر موارد در دستور کار جلسه امروز بود که این طرح در نازل ها و تانکرها اجرا شده و در یک مخزن هم انجام شده است که قرار شد در دو مخزن دیگر تهران هم اجرایی شود.

وی گفت: با توجه به اینکه در آینده نزدیک شاهد درخت کاری و توسعه فضای سبز خواهیم بود، اداره کل منابع طبیعی استان تهران هم امروز در این جلسه اعلام کرد هزار و سی هکتار بوته کاری در جنوب تهران برای تثبیت ریزگردها صورت خواهد گرفت. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: با توجه به ایام پایانی سال و وجود آلاینده های هوا مقرر شد تردد کامیون های فرسوده، آلاینده و فاقد معاینه فنی در سطح شهر تهران همچنان تا پایان سال ممنوع شود.

کلانتری گفت : قرار شد دستگاه های اجرایی که مسئول تخصیص زمین و صدور موافقت اصولی هستند درخصوص انرژی های خورشیدی همکاری های لازم را با سرمایه گذاران و متقاضیان داشته باشند.

وی افزود: از دیگر مصوبات جلسه امروز مدیریت همه پسماندسوزی های سطح استان تهران بود که براساس این مصوبه نباید پسماندسوزی های پراکنده در سطح تهران داشته باشیم. کلانتری گفت : ​امروز همچنین مقرر شد صداوسیما و دیگر دستگاه ها به گونه ای مالکان کامیون های فرسوده را تشویق کنند تا در کلان شهر تهران کامیون های با عمر مفید تردد کنند.

درباره نویسنده