بهره برداری از پنج طرح کنترل و کاهش آلایندگی هوا

بهره برداری از پنج طرح کنترل و کاهش آلایندگی هوا

نخستین مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین به عنوان نخستین مرکز شهری ،مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اصفهان و ایستگاه های سنجش آلودگی هوا و صوت، مرکز تخصصی سلامت، ایمنی وبهداشت تاکسیرانی و رونمایی از خودروهای سوخت رسان شهری از طرح هایی است که امروز افتتاح شد.
استاندار اصفهان در آیین افتتاح این طرح ها با بیان اینکه مرکز پایش و کنترل آلایندگی هوا در پنج نقطه از شهر اصفهان راه اندازی شد تا ابعاد مختلف آلودگی هوا پایش شود، گفت: این مرکز در کنار مراکز سازمان محیط زیست و اداره هواشناسی به صورت هم افزایی فعالیت می کند.
محسن مهرعلیزاده با اشاره به اینکه ناوگان شهری استان نیازمند نوشدن است و باید حداقل ۵۰۰ تا ۷۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شود، افزود: برای تحقق این مهم باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد و نباید معطل بودجه از مرکز شد.
وی با بیان اینکه با وارد شدن واگن های بخش خصوصی به خط یک مترو می توان سرفاصله حرکت مترو در ایستگاه ها را از ۱۵ دقیقه به ۴ دقیقه کاهش داد گفت: اگرچه اکنون دولت بر تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و اختصاص یارانه بیشتر به این حوزه اهتمام ورزیده است، اما باید از ظرفیت بخش خصوصی، برای توسعه ناوگان اتوبوسرانی، خرید واگن های قطار شهری و اجرای خط دو و سه مترو استفاده کنیم.
به گفته وی تا زمانی که سامانه قطار شهری اصفهان و حومه به طور کامل راه اندازی نشده است، می توان با استفاده از این مرکز، آلایندگی اتوبوس ها کامیون ها را کنترل کرد.

درباره نویسنده