مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت:

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه ناوگان شهری تهران بسیار قدیمی و فرسوده شده است گفت: هیچ کدام از خودروهای دیزلی فیلتر ندارند و این اتفاقی است که در تهران برای منابع آلوده کننده می افتد.

 وحید حسینی با بیان اینکه خودروهای فرسوده نقش موثری در آلودگی هوا دارند، گفت: این اطلاعات را از راهنمایی و رانندگی دریافت کردیم. ناوگان شهری تهران بسیار قدیمی و فرسوده شده است.

وی افزود: خروجی آلاینده موتور سیکلت ها در تهران فاجعه است. مسئولین محیط زیست باید دوباره این موضوع را بررسی کنند. در این بخش مقادیر آلاینده ما ۵ برابر بالاتر از حد استاندارد است. همچنین خودروهایی که یورو ۲ دارند یا اینکه تعریف استاندارد آنها نزدیک به یورو ۲ است، خروجی انتشار گازهای معلق کمتری را دارا هستند.

وی اظهار کرد: در جلسه کمیته سالانه ترافیک محدودیت‌هایی برای کامیون ها اعمال کردیم و سپس شاهد این بودیم که کربن سیاه به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

براساس گزارش شهرنوشت، وی در ادامه و با اشاره به زلزله تهران، گفت: موضوع بسیار ترسناکی در زلزله تهران اتفاق افتاد و آن این بود که مردم در ساعت ۱۲ شب در ماشین های شان با موتور های روشن در خیابان ایستاده بودند. در این ساعت مونوکسید کربن بسیار افزایش یافت و زمانی که مردم به خانه های شان بازگشتند و موتورهایشان را خاموش کردند pm2/5 کاهش یافت.

درباره نویسنده