طب سنتی در زمان آلودگی هوا به دادتان می رسد

طب سنتی در زمان آلودگی هوا به دادتان می رسد

محمودرضا فقیهی متخصص طب سنتی درباره آلودگی هوا اظهار کرد: آلودگی هوا به علت پدیده وارونگی هوا بیشتر در فصول پاییز و زمستان اتفاق می افتد.
وی بیان کرد: آلاینده های هوا اکسیدان هایی هستند که روی اعضای رئیسه بدن (مغز، قلب و کبد) و کلیه ها اثر می گذارند؛ ما می توانیم با مصرف مواد غذایی که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند، اثر های مخرب این اکسیدان ها را خنثی کنیم.
این متخصص طب سنتی افزود: بدن به صورت طبیعی با اکسیدان های متعددی مواجه است. طبق مطالعات علمی صورت گرفته در هر ثانیه هر سلول بدن بیش از هزار بار تحت تاثیر اکسیدان ها قرار می گیرد، اما سیستم دفاعی بدن با این اکسیدان ها مقابله و اثر آن ها را خنثی می کند. باید با تقویت مغز، قلب، کبد و کلیه ها اثر های نامطلوب آلاینده های موجود در هوا را به حداقل برسانیم.
فقیهی تاکید کرد: با توجه به اینکه آلودگی هوا بیشتر در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان اتفاق میافتد بنابراین افراد باید از مصرف مواد غذایی که سبب افزایش خشکی در بدن می شوند، پرهیز کنند؛ زیرا با استفاده از مواد غذایی خشک ماندگاری سموم در بدن بیشتر می شود. اشخاص باید مواد سرخ کردنی، غذا های کنسرو شده و فست فود ها همچنین مواد غذایی ترش یا شور را کمتر مصرف کنند، زیرا استفاده از این مواد غذایی به ویژه در افرادی که مزاج سرد و خشک دارند موجب می شود که اثر های مخرب این آلاینده ها در بدن بیشتر شود.

درباره نویسنده