نصب فیلتر ذرات برای اتوبوس های جدید عملیاتی نشد

نصب فیلتر ذرات برای اتوبوس های جدید عملیاتی نشد

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نصب فیلتر ذرات برای اتوبوس های جدید اقدام موثری برای کاهش آلودگی هوا بود که متاسفانه این برنامه عملیاتی نشد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، مسعود زندی سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تولید خودرو در داخل و ضعف های ناشی از آن اظهار داشت: تولید کنندگان خودرو در داخل کشور مکلف هستند به ازای 30 درصد از تولیداتی که سالیانه دارند خودرو فرسوده را از چرخه تردد خارج کنند.
وی ادامه داد: خروج 50 هزار دستگاه تاکسی در سال گذشته ناشی از همین برنامه بود و خودروسازان داخلی ملزم به انجام این برنامه هستند.
زندی با بیان اینکه برنامه خروج خودروهای فرسوده از چرخه تردد عملیاتی نشده است،گفت: خودروسازان داخلی ملزم به اجرای مصوبه دولت بودند که متاسفانه این مصوبه لغو شد و امیدی به اجرای این مصوبات نیست.
وی در رابطه با بیمه خودرو های شخصی گفت: در قانون هوای پاک در ماده 8 مصوب شد که مالکان خودروهای تولید داخلی باید خودروهای خود را بیمه کرده و بیمه های عامل نیز برای زمانی که خودروهای شخصی به سن فرسودگی رسیدند با پرداخت تسهیلات ، بتوانند خودروهای خود را تعویض کنند.
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مشکلات و محدودیت های قانون هوای پاک اظهار کرد: آیین نامه ماده 8 قانون هوای پاک هنوز تهیه نشده ،اگر این قانون تصویب شود خودروهای فرسوده به صورت پایدار از چرخه تردد خارج می شوند.
کامیون های فرسوده سهم زیادی در آلودگی هوای شهر تهران دارند
وی افزود: با اجرایی شدن قانون هوای پاک در آینده شاهد خروج …

درباره نویسنده