رفع آلودگی هوا با تنظیم باد لاستیک

رفع آلودگی هوا با تنظیم باد لاستیک

هوایی که امروز در آن تنفس می کنیم پر از آلاینده های سمی و خطرناک است. هر ساله میلیون ها نفر در سراسر جهان به دلیل مشکلات آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند.

نبض ما- ترجمه: حانیه ایران خواه

اگر زندگی شما برایتان ارزشمند است منابع آلودگی هوا را شناسایی کنید و راهکارهای عملی برای کمتر کردن آلودگی هوا که در نبض ما به آن می پردازیم را دنبال کنید. با دنبال کردن این راهکارها می توانید علاوه بر محیط زیست اطراف خود، جهان را نیز از آلودگی نجات دهید.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی

در این روزها که هوا آلوده است، بیشتر از وسائل نقلیه عمومی استفاده کنید. وسائل نقلیه عمومی بهترین گزینه است چون نه وسیله نقلیه شخصی خود را بیرون می آورید نه با پیاده روی دود را به ریه های خود وارد می کنید. بهتر است، پیاده روی را در این هوای آلوده  فراموش کنید.

رانندگی با دنده سبک

شیوه درست رانندگی و با سرعت متناسب، باعث جلوگیری از اتلاف گاز و بنزین می شود. رانندگی بر اساس شیوه صحیح  و در محدوده ی سرعت استاندارد راهکاری برای به حداق رساندن آلودگی هواست.

معاینه فنی ماشین

چکاپ ماشین را فراموش نکنید. این کار نه تنها به نفع محیط زیست است بلکه باعث می شود در مصرف سوخت ماشین هم صرفه جویی شود. علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، عمر ماشین هم با این کار بیشتر می شود.

چک کردن باد لاستیک

باد لاستیک خودرو خود را بطور منظم کنترل و تنظیم نمائید. مصرف سوخت ماشین با تنظیم باد لاستیک ها  کمتر می شود. باورتان می شود با تنظیم باد لاستیک می توان محیط زیست را نجات داد؟

رفع آلاینده های سمی با پرورش گیاه

گیاه پرورش دهید تا محیط اطراف تان را پاکیزه تر کنید. اگر این کار برایتان سخت است به دنبال گیاه هایی باشید که نگه داری سخت و پیچیده ای نداشته باشند و در عین حال محیط را از آلاینده های سمی پاک کند.

 

استفاده کمتر از رنگ های روغنی

برای رنگ کردن خانه کمتر از رنگ های روغنی استفاده کنید و با رنگ های اکرولیک زیبایی را به محیط خانه بازگردانید. به عبارت دیگر کمتر از محصولات نفتی استفاده کنید.

خاموش کردن لامپ اضافی

دستگاه های الکتریکی و چراغ ها را الکی روشن نگذارید. هر چقدر بیشتر برق مصرف کنید بیشتر هوا را آلوده می کنید.

مصرف بیجای خشک کن

وقتی عجله ای برای خشک کردن لباس ها ندارید چرا انرژی بیشتری مصرف کنید؟ بگذارید لباس ها در هوای آزاد خشک شوند.

استفاده از محصولات قابل بازیافت

اگر از این محصولات استفاده کنید، از اتلاف انرژی برای تولید دوباره یک محصول جلوگیری کرده اید. شگفت انگیز نیست؟

درباره نویسنده