گردو غبار هوای همدان را در وضعیت هشدار قرار داد

گردو غبار هوای همدان را در وضعیت هشدار قرار داد

معاون فنی اداره کل حفاظت از محیط زیست همدان گفت: با ورود ریزگردها از صبح امروز هوای همدان در وضعیت هشدار قرار گرفته است. بیماران قلبی، تنفسی، کودکان و سالخوردگان از تردد در شهر خوداری و در خانه بمانند.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ مهندس سید عادل عربی، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: وضعیت کیفی هوای همدان با ورود ریزگردها از ساعت 9 صبح امروز در حالت هشدار قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: آلودگی هوا ناشی از ریزگرد بیشتر نقاط استان را فرا گرفته است و وضعیت کیفی هوا با نزدیک شدن به ظهر و عصر نیز تغییری نداشته است.

عربی اظهار داشت: این گرد و غبار ناشی از ذرات معلق در هوا است که با وزش طوفان و بادهای محلی در مناطق غربی به این استان هدایت شده است.

وی به مردم استان توصیه کرد، افراد مسن، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار، کودکان در این شرایط آب و هوایی از خانه خارج نشوند همچنین از ورزش های گروهی در فضای باز خوداری کنند.

لازم به یادآوری هست، وضعیت کیفی هوای همدان توسط پنج ایستگاه پایش آلودگی هوا واقع در شهرهای همدان، ملایر، نهاوند، اسدآباد و تویسرکان ثبت می شود.

فاکتورهایی نظیر میزان دی اکسید نیتروژن، مونواکسیدکربن، دی اکسیدگوگرد، ذرات معلق و ازن، در زمان پایش وضعیت کیفی هوا سنجیده می شود.

 

 

درباره نویسنده