پیشنهاد فرانسه برای پیش‌بینی آلودگی هوای تهران

پیشنهاد فرانسه برای پیش‌بینی آلودگی هوای تهران

یک شرکت فرانسوی پیشنهاد کرد با بررسی و تعیین فهرست انتشار آلودگی تهران، مدل آلودگی هوا را طراحی کرده و پیش‌بینی کیفیت هوای روزهای آینده را میسر کند. شركت كنترل كيفيت هواي تهران طي ماه‌هاي اخير نخستين سامانه پیش‌بینی کیفیت هوای روزهای آینده را افتتاح كرده و به نشاني air.tehran.ir در دسترس شهروندان و كارشناسان قرار دارد.

به گزارش شركت كنترل كيفيت هواي تهران، «جاکوب موسافیر» مدیر عامل یک شرکت فرانسوی گفت:‌ می‌توان با بررسی و تعیین فهرست انتشار آلودگی تهران، مدل آلودگی هوا را طراحی کرد. «موسافیر» در بازدید از شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تهران پیشنهاد طراحی مدل آلودگی هوای تهران را مطرح کرد و مذاکراتی با محمد رستگاری، معاونت پایش و کنترل آلودگی هوای استان تهران داشت.

مدیر عامل این شرکت که در فرانسه در زمینه طراحی نرم افزارهای تخصصی مدلسازی آلودگی هوا را فعالیت می‌کند، افزود: می توان با بررسی و تعیین فهرست انتشار تهران آلودگی تهران، مدل آلودگی هوا را طراحی کرد. در این صورت حتی در مناطق فاقد ایستگاه پایش آلودگی هوا، اطلاعاتی از نوع آلودگی و پیش‌بینی کیفیت هوا در روزهای آینده ارائه می‌شود.

محمد رستگاری معاون پایش کنترل آلودگی هوای استان تهران نيز با اشاره به این که فرانسه کشوری پیشرو در زمینه طراحی نرم افزارهای مرتبط با محیط زیست است، افزود: تبادل اطلاعات با این نوع از شرکت ها، علاوه بر فراهم کردن زمینه همکاری برای دو طرف، باعث ارتقا دانش کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست می شود تا در آینده در انجام اقدامات این چنینی خودکفا شوند.

درباره نویسنده