ورود مجدد ریزدگردها به قم

ورود مجدد ریزدگردها به قم

کارشناس اداره کل هواشناسی قم، از ورود مجدد ریزدگردها به شهر قم خبر داد و گفت:  وضعیت هوا در قم با ورود ریزگردها و گرد و خاک شدید در وضعیت ناسالم قرار گرفته است و این روند رو به افزایش بوده و تا دو روز آینده ادامه دارد.

مرتضی صبوری در گفتوگو با خبرنگار ایسنا افزود: طی امروز و فردا استان درگیر گرد و غبار است ولی خوشبختانه با فروکش کردن بادهای شرقی از سه شنبه شاهد آسمانی بدون ریزگرد خواهیم بود. طبق پیش بینی های انجام شده، ریزگردها به صورت رقیق امروز و فردا نیز مهمان استان قم هستند.

این کارشناس هواشناسی استان عنوان کرد: دمای هوای قم امروز و فردا به 41 درجه و روز سه شنبه به 43 درجه خواهد رسید که تا اواخر هفته افزایش دما پیش بینی می شود. امروز عصر و اوایل شب افزایش ابر را در استان قم خواهیم داشت که تا روز سه شنبه تداوم دارد. همچنین با افزایش دما از امروز، پایان هفته گرمی را پیش رو خواهیم داشت. در جهت جلوگیری از گرما زدگی، باید خانواده ها تمهیدات لازم را بیندیشند.

وی گفت: بارش باران با توجه به شرایط تابستانی در قم پیش بینی نمی شود و تنها بارش های پراکنده ای در البرز، مرکزی و ارتفاعات جنوب شرقی ایران شاهد خواهیم بود.

رئیس اداره روابط عمومی محیط زیست استان قم نیز در این خصوص گفت: بر اساس اطلاعات سامانه سنجش کیفیت هوای اداره کل، شاخص کیفیت هوای قم در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

رضا بهشتی افزود: در حال حاضر شاخص کیفیت هوا در شهر قم براساس ذرات کمتر از 10 میکرون، 200 میکروگرم بر متر مکعب بوده و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان قم توصیه کرد که کودکان، سالمندان، بیماران قلبی عروقی و ریوی از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

 

درباره نویسنده