۱۲روستای ریگان در محاصره ریزگردها قرار دارند

12روستای ریگان در محاصره ریزگردها قرار دارند

امین باقری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بروز ریزگردها موجب کاهش دید در محور ترانزیتی ریگان – چابهار شده است افزود: در صورت تداوم و شدت پدیده ریزگردها، این مسیر مسدود خواهد شد.
وی اظهار کرد: بروز دوره ای پدیده ریزگردها و پیدایش توفان شن، موجب مشکلات تنفسی در بسیاری از اهالی روستاهای شهرستان ریگان شده است.
فرماندار ریگان از اعزام اکیپ های هلال احمر به منظور امدادرسانی به روستاهای این شهرستان خبر داد و گفت: نیروهای امدادی در حال امدادرسانی به بیماران تنفسی در این روستاها هستند.
باقری اظهار کرد: مراکز بهداشتی درمانی شهرستان ریگان در حالت آماده باش قرار دارند.
وی تصریح کرد: نیروهای راهداری و پلیس راه نیز با توجه به احتمال مسدود شدن جاده ترانزیت ریگان – چابهار در این مسیر مستقر هستند.
باقری خشکسالی های اخیر و از بین رفتن پوشش گیاهی را دلیل بروز ریزگردها در ریگان دانست و گفت: این پدیده زندگی اهالی این شهرستان را مختل کرده است.
وی با بیان اینکه تاکنون برای مهار ریزگردها در ریگان هیچ اقدامی انجام نشده است تاکید کرد: احتمال مهاجرت ساکنان مناطق شرقی استان کرمان در صورت مهار نشدن ریزگردها وجود دارد.
باقری افزود: قرار بود اداره کل محیط زیست استان کرمان چند دستگاه پایش ریزگردها را در این شهرستان احداث کند که این مهم تاکنون عملیاتی نشده است.
ریگان در شرق کرمان واقع شده و تا مرکز این استان 285 کیلومتر فاصله دارد.

درباره نویسنده